Namų projektai

Dauguma žmonių Lietuvoje svajoja apie nuosavą namą su kiemu. Svajonės įgyvendinimui labai svarbu išsirinkti tinkamą namo projektą. Būtina pastebėti, kad namų projektai turi atitikti aktualius statybų techninių reglamentų reikalavimus ( tiek bendrinius, tiek vienbučiams, dvibučiams namams taikomus).

Šiuo metu rinkoje tikrai didelis namų projektų pasirinkimas, todėl ir išsirinkti tinkamą namo projektą gali būti gana sudėtinga. Labai svarbu atsakingai įvertinti projekto stadija – užsakomas techninis, ar techninis darbo projektas. Nepamirškite įsitikinti ar namo projektavimui vadovaus atestuotas architektas. Namų projektai gali būti kartotiniai arba suprojektuoti individualiai pagal Jūsų šeimos poreikius. Kartotiniai namų projektai būna šiek tiek pigesni. Tokie projektai jau būna paruošti, todėl pradėti statyti savo svajonių namą galėsite greičiau. Jei neišsirinkote sau tinkamo projekto iš kartotinių projektų, tada galima užsakyti individualų projektą.

Visų puslapyje esančių projektų autorinės teisės priklauso UAB „Architektų gildija“ ir yra saugomos įstatymo. ©

 1. Visi
 2. Top-10
 3. Vieno aukšto
 4. Dviejų aukštų
 5. Vienbutis
 6. Dvibutis
 7. 2 miegamieji
 8. 3 miegamieji
 9. 4 miegamieji
 10. 5 miegamieji
 11. Vienšlaitis stogas
 12. Dvišlaitis stogas
 13. Keturšlaitis stogas
 14. Be garažo
 15. Su garažu
 16. Su pirtimi
 17. Su stogine
 18. iki 80 m²
 19. iki 150 m²
 20. virš 150 m²
 21. Video
 22. L - forma

Svarbiausi klausimai renkantis namo projektą

Visų pirma Jūsų pasirinktas namo projektas turi atitikti žemės sklypą. Pastatas turi ne tik derėti su aplinka, atitikti teritorijų planavimo reglamentus ( žemės paskirtį, užstatymo tankumą, intensyvumą, aukštingumą)  gaisrinės saugos bei normatyvinius atstumus iki sklypo ribos.

Kiekvienas Architektūrinių stilių ir skirtingų išvaizdų namų pasirinkimas platus. Iš daugelio skirtingų pavyzdžių išsirinkite tiesiog Jums patinkančios išvaizdos namą. O toliau pagalvokite apie detales, ar jums bus reikalingas ir bus patogus gyventi vieno ar dviejų aukštų namas? Kiek reikės ploto, kambarių, pagalbinių patalpų? Ar reikės garažo ir terasos? Susidarykite savo poreikių namui sąrašą, taip bus paprasčiau išsakyti lūkesčius architektui dėl namo projekto. Nusimatykite namo biudžetą. Skirtingų projektų ir skirtingų architektūrinių stilių namų statybos kainos gali stipriai skirtis. O namo projektas ir būsimos statybos turi atitikti ne tik gyvenimo patogumo lūkesčius, bet ir nusimatytą biudžetą.

Jei apsisprendėte dėl individualaus namo projekto, žinokite, kad namų projektavimas nėra trumpas procesas ir gali užtrukti kelis mėnesius. Namo projektą sudaro kelios dalys: architektūrinė, konstrukcinė ir kitos dalys. Statybos leidimo gavimui savivaldybėje gali užtekti techninio projekto, bet pastato pridavimui ar statybos pradžiai reikės darbo projekto. Todėl visada rekomenduojame užsakyti techninį darbo projektą.

Namų projektai. Nuo ko priklauso kaina?

Namų projektų kaina taip pat priklauso nuo kelių skirtingų veiksnių. Kaip jau minėjome, kartotiniai namų projektai bus šiek tiek pigesni. Bet ar toks projektas pilnai atitiks Jūsų lūkesčius ir poreikius? Individualaus namo projekto kaina taip pat svyruoja. Sudėtingesnės architektūros namo projektas gali būti brangesnis. Jei užsakysite papildomai konstrukcinę projekto dalį, energetinio efektyvumo skaičiavimus tai taip pat kainuos brangiau, bet papildomos projekto dalys gali sumažinti statybos kainą. Rinkdamiesi namo projektą pasitikėkite patyrusiais kvalifikuotais architektais. Jie ne tik paruoš kokybišką namo projektą, bet ir patars tinkamus architektūrinius, ergonominius, techninius sprendimus. Juk namas statomas dažnai visam gyvenimui.

Namų projektų rengimo grafikas

Susiekite su Mumis:
Rašykite: archgildija@gmail.com / Skambinkite: + 370 684 30306